TM-RMW-6.5-3
Certification :
CE.ROHS
MOQ :
negotiate
Price :
Price negotiations
Payment Terms :
T/T, L/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
5000PCS Per month
Delivery Time :
20-30 days
Packaging Details :
Foam + carton packing
Product name: :
Hoverboard
Certification: :
CE,ROHS
Wheel size: :
6.5inch
Maximum speed : :
14km/h
Lithium battery: :
36 v 4.4 AH
Motor: :
250W
Description
Electric balance hoverboard, rechargeable lithium battery 250W motor,Maximum speed14km/h
Packaging & Shipping
Packaging:1pcs/ carton,foam inside protection
Port:ShenZhen /ShangHai/NingBo
Lead Time:10-20days
Product Description
Outer packing size: 720*280*290 Wheel material: Rubber Wheel
Inner packing size: 710*275*275mm Cover material: Anti fire plastic
Product size: 640*200*190mm Battery specification: Chinese(LG +$15)
Wheel size: 6.5inch/7.2inch Speed per hour: 15km/h
Dynamic parameters: 250W wheel motor Range: 15-20KM
Instantaneous power: 250W Max load: 120KG