GFW10-130AG
Certification :
CE
Place of Origin :
China
MOQ :
Sample accept
Price :
50USD~459.00USD
Payment Terms :
L/C, T/T
Supply Ability :
1000sets per month
Delivery Time :
20-25days
Packaging Details :
Carton/box
Max.Power :
3.0KW
Rated Power :
2.8KW
Electronic diameter :
1.5-3.2mm
Voltage :
110~240V As required
Speed :
50Hz 3000/60Hz 3600rpm
Fuel :
Gasoline
Welder current :
30-130A
Welder volt :
19-26V
Description
130A Welding 4-Stroke Gasoline Petrol Portable Welder Generator DC Welding Machine
Advantage
1. 100% Standard power output
2. Easy to operate and move.
3. 100% copper wire,and cold-rolled silicon steel
130A DC Welding Petrol Welder Generator GFW10-130AG 100% Standard Power Output130A DC Welding Petrol Welder Generator GFW10-130AG 100% Standard Power Output
Technical Date
Model 型号
GF10W-130AG(E)
GF10W-130AGB(E)
Rated Welding Current(A)额定电焊电流
Welding voltage(DC)(v)电焊电压
19-26
Welding current range(A)电焊电流范围
30-130A
Applicable ElectrodeΦ(mm)适用焊条
Duty Cycle电焊持续率
60%
60%
Phase相数
Single Phase 单相
Single Phase 单相
AC Frequency(Hz) 频率
3000/3600/50 or 60Hz
3000/3600/50 or 60Hz
Rated Output (KW) 额定输出功率(KW)
2.8KW
Rated Output Voltage(V)额定电压
110;120;110/220;120/240;220;230;220/380;230/400;240/415
Power Factor功率因素
1
Engine Model发动机型号
GF170FB
GF170FB
Max. Outpput (HP)发动机最大功率
8.0
Displacement (cc) 排量(cc))
223
Type 发动机类型
Single-cylinder,4-stroke,Air cooled,OHV 单缸,四冲程,风冷引擎,OHV
Compression ratio 压缩比
8.3:1
Starting System启动方式
Rical/Electric 手动/电动
Lubrication Systerm 润滑系统
Forced Lubrication 压力润滑
Fuel Tank 油箱容量(L)
3.6
Oil Capacity 机油容量(L)
0.6
Noise Level (Db/7m)噪音等级(7米内)
66
Packing Dimensions(mm) 包装尺寸
710X*440X430
710X*440X430
Gross Weight(kg) 毛重
71
Package
We have different original packages for selling in different counties.
we also can custom the packages as you want..
We have strict packaging to ensure that the goods are not damaged and safely reach your hands.
Delivery
We will recommend the most suitable shipping method for you.
Producing line
130A DC Welding Petrol Welder Generator GFW10-130AG 100% Standard Power Output
Relative Products
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
GENFOR
Model Number :
GFW10-130AG
Certification :
CE
Place of Origin :
China
MOQ :
Sample accept
Price :
50USD~459.00USD
Contact Supplier