SKM6-G24D, 38553-61040
Voltage :
24VDC
Power :
21W
Connector :
Plug
Insulation Class :
H, F
Protection Class :
IP65, IP67
Description
SKM6 G24D Kobelco Tower Crane Solenoid Valve Coil SKM6-G24D 24V DC
Dimension of SKM6 G24D Solenoid Coil:
BRANDO Model
BB20054805
Voltage
24VDC
Power
21W
Other voltage and power can be customized
Connector
Plug
Insulation Class
H, F
Product Video of SKM6 G24D Solenoid Coil:
BRANDO Solenoid Valve Coils Production Video:
More Hydraulic Solenoid Coils fo you to choose:
SKM6 G24D Kobelco Tower Crane Solenoid Valve Coil SKM6-G24D 24V DC SKM6 G24D Kobelco Tower Crane Solenoid Valve Coil SKM6-G24D 24V DC SKM6 G24D Kobelco Tower Crane Solenoid Valve Coil SKM6-G24D 24V DC SKM6 G24D Kobelco Tower Crane Solenoid Valve Coil SKM6-G24D 24V DC
Focus on your demands, Offer you best solution:
√ Contact us if some points you have doubt
√ Contact us if somewhere need to change
√ Contact us if not the one you are looking for
√ Contact us if you are doing designing
Welcome to your any question and inquiry!
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
BRANDO
Model Number :
BB20054805
Certification :
CE, ISO
Place of Origin :
China, Ningbo
MOQ :
1000
Price :
Negotiation
Contact Supplier