CD55B63-80M
Certification :
CE
Place of Origin :
China
MOQ :
1pc
Price :
Payment Terms :
L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
10000/PC one day
Delivery Time :
5-8 work days
Packaging Details :
PP Bag and outer packing
SIze :
AN SILENCER
Place :
CHINA
Warranty :
1 year
Sample :
Offer
Description
CD55B63-80M (63MM BORE, 80MM STROKE) ISO STANDARDS COMPACT AIR CYLINDER WITH MAGNET
Description:
CD55B63-80M
1.Type of Product - ISO Standard Single Rod Pneumatic Compact Cylinder
2.Bore - 63 mm
3.Stroke - 180 mm
4.Built in Magnet - Yes
5.Mounting - Through-hole/Both ends tapped common (Standard)
6.Rod end thread - Male rod end
7.Action - Double Acting
8.Fluid - Air
9.Maximum operating pressure- 1.0 MPa
10.Cushion - Rubber bumper on both ends
CD55B63-80M 63mm Bore 80mm Stroke ISO Compact Air Cylinder With Magnet
Product Details:
Number CD55B63-80M
Brand SMC
Sample Offer
Weight 3kg
Warranty 1 year
Sample:
Delivery
1. If the products we have in store, we will send it out ASAP after payment.
3. Also we can send by your delivery acount if you want.
There are many specifications of connectors, price and delivery time. Welcome to inquire.
Our Company
Q&A
1. Question: Do you provide warranty for the goods?
Answer: Yes, we provide warranty for all the goods from us.
2. Question: Could seek best provide technology support?
3. Question: Does seek best keeps goods in stock or only trading?
4. .Q:How about the terms of payment?
A:Generally through T/T and Paypal,Western Union also accept.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
SMC
Model Number :
CD55B63-80M
Certification :
CE
Place of Origin :
MOQ :
1pc
Price :
Contact Supplier