ATA100-24VDC
Certification :
ISO9001 , CE
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
1EA
Price :
Negotiation
Payment Terms :
T/T, Paypal
Supply Ability :
500PCS
Delivery Time :
3-4 weeks
Packaging Details :
Solid Carton Packaging
P/N :
ATA100-24VDC
Heat transfer, Cold :
AIR
Heat transfer. Hot :
AIR
Cool Capacity :
100W
Input Voltage :
24VDC
Fan,cold side :
120*25mm ,24VDC, 03A
Fan, hot side :
120*38mm,24VDC ,0.4A
Working Temperature :
-10~55˚C
Unit Weight :
3KG
Description
ATA100-24VDC Thermoelectric air conditioners
1.Product Introduction
ATA100-24VDC Thermoelectric air conditioners are designed for electronic cabinets, refrigeration
and environmental chambers. They can cool to 72˚F below ambient or maintain ambient temperatures
while removing up to 280 BTU/Hr (@ 77˚F ambient). Use 24VDC configuration, it could generate
100W power; These air conditioners are virtually maintenance-free, with no filters to change, and they can