KCO-VFL-30
Certification :
ISO9001
Place of Origin :
China
MOQ :
Negotiation
Price :
Negotiation
Payment Terms :
T/T,Western Union,L/C
Supply Ability :
200,000 pcs/ month
Delivery Time :
2~5 days after get payment
Packaging Details :
paper bag, carton box
P/N :
KCO-VFL
Testing length :
<30km
Output power :
30mW
Testing Fiber :
Single mode SM, Multimode MM
Weight :
160g
Size :
24x170mm
Description
30mW VFL Optical Fiber Visual Fault Locator Fiber Optic Cable Tester Red Laser Pen KCO-VFL-30
KOCENT OPTEC LIMITED can supply the VFL with 5mW, 10mW, 20mW, 30mW and 50mW. It has 3 colors to choose: silve, black and golden. Use high quality Aluminum alloy. It is easy to use and small size.
Corresponding table:
P/N Output Power Testing length
KCO-VFL-5 5mW 3km~5km