G150XTN06.1 LCD 15 Inch Display Monitors 1024*768 Lcd Display Screen Lcd Screen Module
Product Overview
Key Specifications
Size 15.0 inch
Resolution 1024 * 768 (XGA)
Aspect Ratio 4:3
Panel Type a-Si TFT-LCD, TN (normally white)
Brightness 500 cd/m² (typ.)
Contrast Ratio ~700-800:1 (typ.)
Viewing Angle 80/80/70/80 (L/R/U/D, typ.)
Color Depth 16.2M colors (6-bit + FRC)
Interface LVDS (1-channel, 6/8-bit, 30-pin)
Backlight WLED, LED driver included, ~50,000-70,000 hours life
Power Supply 3.3V (logic)
Operating Temperature -20 ~ 70°C
Active Area 304.128 * 228.096 mm
Outline Size 326.5 * 253.5 mm
Product Summary
Frequently Asked Questions
1. Who are we?
2. How can we guarantee quality?
Always a pre-production sample before mass production; Always final inspection before shipment.
3. What can you buy from us?
Touch Screen, LCD Display, Control Board
4. Why should you buy from us not from other suppliers?
5. What services can we provide?
Accepted Delivery Terms: FOB
Accepted Payment Type: T/T, L/C, Credit Card, PayPal, Western Union, Cash, Escrow
Language Spoken: English, Chinese, Spanish, German
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Watch Video
Place of Origin :
Guangdong, China
Brand Name :
YJ
MOQ :
1
Price :
Type :
standard, TFT
Display Size :
15 inch