DMF50260NFU-FW-15
Panel Type :
FSTN-LCD
General Grade :
A Grade
Composition :
Panel
Signal Type :
Parallel Data (4-bit) , 15 pins , Connector
Display Color :
Monochrome
MOQ :
1PCS
Resolution :
Size :
9.4''
Warranty :
180 Days
Description
DMF50260NFU-FW-15 LCD 9.4 Inch VGA LCD Display Monochrome FSTN LCD Display 640x480
Display Specifications
  • Type: 9.4-inch FSTN monochrome LCD module with CCFL backlight, landscape orientation
  • Display size: 9.4 inch diagonal
  • Resolution: 640 × 480 (VGA), 84 PPI
  • Display type: FSTN monochrome LCD, transmissive
  • Active area: ~191.97 mm × 143.97 mm
  • Outline dimensions: ~260 mm × 174 mm × 8.5 mm (depth)
  • Backlight: 1 × CCFL lamp (edge type), typical life ~10,000 h
  • Interface: Parallel data (4-bit), 15-pin connector
  • Input voltage: ~5 V typical for LCD