24 x 100/1,000 Base-X SFP, 4 x 10/100/1,000 Base-T, 4 x 10 Gig SFP+
Power Supply :
Double hot-swappable AC/DC power supplies
Description
S5720-32X-EI-24S Huawei Network Switch 24x100/1000 Base-X SFP, 4x10/100/1000 Base-T, 4x10Gig SFP+
Overview
Specification
Product Code S5720-32X-EI-24S-AC
Fixed Ports 24 x 100/1,000 Base-X SFP, 4 x 10/100/1,000 Base-T, 4 x 10 Gig SFP+
Extended Slots NA
Memory (RAM) 2 GB
Flash 340 MB
MAC Address Table Size Forwarding Performance 64 MAC
Forwarding Performance 102 Mpps
Switching Capacity 598 Gbit/s
Voltage Required
AC
Rated voltage range: 100V to 240V AC, 50/60 Hz
Maximum voltage range: 90V to 264V AC, 47 Hz/63 Hz
Front Power Input Yes
Typical Power Consumption 55.5W
Dimensions (W x D x H) 442 mm x 220 mm x 43.6 mm