UHF470-860MHZ / VHF174-230
Impedance :
50 Ohm
Type :
Outdoor antenna
Gain :
3Dbi
Service :
OEM & ODM
Mounting :
Magnet
Connector :
N/SMA/BNC/TNC/SMB/Customized
Cable Length :
3Meters
Description
UHF470-860MHZ / VHF174-230 outdoor hdtv active digital TV and Radio frequency antenna
DVB-T2 indoor antenna, for reception of digital, terrestrial TV and Radio programmes
Specifications
3 meter connection cable for easy install
For receiption of digital terrestrial TV and radio programmes
Receiving range: UHF /VHF
Material: Plastic ABS Function: TV Or Radio
Frequency: UHF470-860MHZ / VHF174-230 Impedance: 50 Ohm
Type: Outdoor Antenna Gain: 3Dbi
Service: OEM & ODM Mounting: Magnet
Connector: N/SMA/BNC/TNC/SMB/Customized Cable Length: 3Meters
Advantage:
1, RoHS Compliant, rich experience, prove technique
2, Low V.S.W.R. / Low Loss Design / 3dbi
3, High Efficiency and Sensitivity
4, OEM/ODM is available
5, ISO:9001 certification, R & D
We as one of the emerging high-tech enterprise. Who is one of the leader who is engaged in the antenna products .custom service, R&D, design, Our main products at GSM /GPS /CDMA /DVB-T /DMB-T /DAB-T /ISDB /PHS / 3 G / 4 G /5.8G, 2.4 GHz (WIFI, wireless local-area network (Wlan)-/ 3.5 GHz wimax (5.8 GHz) / wireless spread spectrum communication series.
Send your message to this supplier
Send Now
Active Outdoor HDTV Antenna Digital TV Antenna UHF 470 - 860MHZ / VHF 174 - 230
Ask Latest Price
Brand Name :
TX
Model Number :
TX24-1
Certification :
ISO9001 & RoHs
Place of Origin :
Guangdong China
MOQ :
100pcs
Price :
Price Discussion
Contact Supplier