MODEL NOVP-1200W
GENERAL DATA
Product Name Portable Power Station NOVP-1200W
Battery Type Lithium iron phosphate battery (LiFePO4)
Battery Capacity 336000mAh/3.2V;1075.2Wh/22.4V
Product Size (W/H/D) 260mm x 278mm x 330mm
Weight 16+0.5kg (With package), 13.5+0.5kg (Only device)
INPUT
Ac Charging Power 220-240V~50Hz(600W Max)
DC 12-28V(150W Max)
USB-C1 5V/3A,9V/3A,12V/3A,15V/3A,20V/5A(100W Max)
OUTPUT
AC output rated Power 220-240V~50Hz(1200W Max)
USB-C2 5V/2.4A, 9V/3A, 12V/2.25A(27W Max)