50BC06N1
MOQ :
1
Price :
10~50USD/pcs
Payment Terms :
T/T, Western Union,PayPal
Delivery Time :
3~4 workdays against payment
Packaging Details :
Standard packing
Full Model Number :
50BC06N1
Applications :
Honda CVT transmission bearings
Feature :
Non-standard ball bearings
Bore Diameter(ID) :
50mm
Outer Diameter(OD) :
68mm
Width/Thickness(B) :
7mm
Precision :
P0/P6/P5 available
Seal Type :
Open
Cage Material :
Steel cage
Rolling Elements :
Balls
Number of Rollers :
** Pcs.
Bearing Series :
Deep groove ball bearings
Bearing Weight :
*** Kg
Material :
GCr15 chrome steel
Stock :
48 Pcs
HS Code :
Shipping Methods :
DHL / FedEx / UPS / TNT
Shipping Period :
6~10 workdays(Except remote areas or countries)
Payment Ways :
Western Union,PayPal,Credit Card & Debit Card
Description
MUFA TEC Bearings provides 50BC06N1 50BC06 Honda CVT transmission bearings Non-standard deep groove ball bearings 50x68x7mm, 48pcs in stock(stock in updating). You can reach us at email alicewong@mufatec.com or WhatsApp +86 13771165326, if you need any details of 50BC06N1.
Photos of 50BC06N1:
50BC06N1 50BC06 Honda CVT transmission bearings Non-standard deep groove ball bearings 50x68x7mm