40BC07S9
MOQ :
1
Price :
10~50USD/pcs
Payment Terms :
T/T, Western Union,PayPal
Delivery Time :
3~4 workdays against payment
Packaging Details :
Standard packing
Full Model Number :
40BC07S9
Applications :
Automotive gearbox part
Feature :
Special ball bearings
Bore Diameter(ID) :
40mm
Outer Diameter(OD) :
74mm
Width/Thickness(B) :
15mm
Precision :
P0/P6/P5 available
Seal Type :
Open
Cage Material :
Steel
Rolling Elements :
Balls
Number of Rollers :
** Pcs.
Bearing Series :
Deep groove ball bearings
Bearing Weight :
***Kg
Material :
GCr15 chrome steel
Stock :
61Pcs
HS Code :
Shipping Methods :
DHL / FedEx / UPS / TNT
Shipping Period :
6~10 workdays(Except remote areas or countries)
Payment :
Western Union,PayPal,Credit Card & Debit Card
Description
MUFA TEC Bearings provides 40BC07S9 automtive gearbox bearings special ball bearings for car repairing and maintenance 40*74*15mm, 61pcs in stock(stock in updating). You can reach us at email alicewong@mufatec.com or WhatsApp +86 13771165326, if you need any details of 40BC07S9.
Photos of 40BC07S9:
40BC07S9 automtive gearbox bearings special ball bearings for car repairing and maintenance 40*74*15mm
Contacts:
Company WUXI MUFA TECHNOLOGY CO.,LTD.
Sales Alice Wong
Email alicewong@mufatec.com
WhatsApp +86 13771165326
Skype alice-wang2016
WeChat mufatec-bearings
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Neutral / As Required
Model Number :
40BC07S9
MOQ :
1
Price :
10~50USD/pcs
Payment Terms :
T/T, Western Union,PayPal
Delivery Time :
3~4 workdays against payment
Contact Supplier