P2-25BC06S98ZECS10
MOQ :
1
Price :
10~50USD/pcs
Payment Terms :
T/T, Western Union,PayPal
Delivery Time :
3~4 workdays against payment
Packaging Details :
Standard packing
Full Model Number :
P2-25BC06S98ZECS10
Applications :
Automotive generator spare part
Feature :
Special ball bearings
Bore Diameter(ID) :
25mm
Outer Diameter(OD) :
62mm
Width/Thickness(B) :
15mm
Precision :
P0/P6/P5 available
Seal Type :
Z one side steel seal
Cage Material :
Steel cage
Rolling Elements :
Balls
Number of Rollers :
** Pcs.
Bearing Series :
Deep groove ball bearingss
Bearing Weight :
*** Kg
Material :
GCr15 chrome steel
Stock :
56 Pcs
HS Code :
Shipping Methods :
DHL / FedEx / UPS / TNT
Shipping Period :
6~10 workdays(Except remote areas or countries)
Payment :
Western Union,PayPal,Credit Card & Debit Card
Description
MUFA TEC Bearings provides P2-25BC06S98ZECS10 25BC06S98 automotive generator bearings one side steel seal bearings 25*62*15mm, 56 pcs in stock(stock in updating). You can reach us at email alicewong@mufatec.com or WhatsApp +86 13771165326, if you need any details of P2-25BC06S98ZECS10 .
Photos of P2-25BC06S98ZECS10 :
P2-25BC06S98ZECS10 25BC06S98 automotive generator bearings one side steel seal bearings 25*62*15mm