JST SHLP-10V-S-B to open
Connector A :
JST SHLP-10V-S-B
Connector B :
Semi-stripped harnesses
Item :
10pin
Length :
customize
Pitch :
customize
Service :
Design
Express :
DHL FEDEX UPS TNT
Description
lvds cable 10P JST SHLP-10V-S-B to Semi-stripped harnesses
custom coaxial cable assemblies Automotive Wire Harness
Product Name
LVDS cable assembly
Wire
JST SHLP-10V-S-B to Semi-stripped harnesses
Test Item Description
Open Circuit/Short Circuit 100% testing
High Performance Power Supply AC-100V for 0.1 second
Insulation Resistance Minimum 20 megaohms at DC-200V
Contact Resistance Maximum 5 ohms
A Wire Harness, also known as a cable harness or wiring assembly, is a grouping of wires, cables, or
as three discreet components, while the more classic harnesses include many more wires and other
passive, and potentially active, components.
de you with efficient solutions.
Q1. Is it a factory?
A:Yes,we have more than 16 years of design and manufacturring experience!
Q2. Is there any certification?
Q3. What is our specialty?
A:We can design products on the application.
Q4. Do you accept OEM/ODM orders?
A: Yes, we accept OEM/ODM orders. For oem orders, moq is 100pcs. For ODM orders, moq
1000PCs. Mould fee will be charged according to design.
Q5. How long will it need for completing an order?
A: For small order and products in stock, it will take less than 3 days for preparation and delive
ry, and shipment time depends on clients' choice, fastest 7 days and longest 1 month.
For big order, as we need to confirm all things include materiel preparation, production, this pro
cedure will take 5 to 21 working days according to order quantity, testing 1 to 3 working days, a
nd finally, packing 1 day, so fastest 7 days and longest 25 days without shipment.
Q6. As long term clients, what other service we can get?
1. New product will be offered with order, so you can see if it is potential product in the market a
nd promote it, and you will have the right to resell the product in your district.
2. Additional fee discount, cheaper price on purchasing products at smaller quantity.
3. We can offer assist on promotion images, and make images with clients' logo
Q7. How long is warranty for the cable, and if defective or faulty, how to protection your benifits?
to 0.5% backup for defective sent with order, so if you order 1000PCs, that means you can get 100
3pcs with backup. If you get faulty more than 5pcs, and less than 0.1%, please contact sales and
offer images, and we will solve your problem in the way of replacing with new order or refund.
Q8. Do you accept free sample order?
A: Yes, sample order is supported, some samples can be offered free exclusive of shipment freight.
How to contact us?
send your inquiry details in the below, click "send" now! free sample and best price are waiting for
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
SINO-TECH
Model Number :
lvds cable 10Pin