JAE FI-RE51HL 51Pin/HD-SUB 26Pin
Certification :
UL ,ISO13485 , ISO9001.2005 , ISO14001
Place of Origin :
China
MOQ :
quantity can be negotiable(Only Company, instead of personal use)
Price :
Most favorable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
500,000pcs/week
Delivery Time :
2-3 weeks for samples3-4 weeks for massive
Packaging Details :
PE inner, carton outer
Product name :
Contact pitch :
0.5mm
Connector A :
Connector :
JAE/HD-SUB
Connector B :
HD-SUB 26Pin
Item :
51PIN/26Pin
Service :
Design
Length :
customize
Micro-Coaxial Wire (AWG) :
#20
Express :
DHL FEDEX UPS TNT
Description
Lvds Cable Assembly JAE FI-RE51HL 51Pin to HD-SUB 26P MALE
SLODER UL 1007 20AWG CABLE OEM/ODM
JAE FI-RE51HL 51Pin to HD-SUB 26P:
Number of Positions 51PIN/26PIN
Recommended Min. Wire Size (AWG) 20AWG
Operating Temperature Max. -35 ℃ 85 ℃
Current rating
0.25A (42 AWG)
0.25A (44 AWG)
0.1A (46 AWG)
The micro coaxial cables we can produce include , LVDS cable, SGC cable, MCC cable, micro coaxial
cable assembly, LVDS eDP transmission, cable, cable, Micro Shaft cable, KEL micro
coaxial cable, ACES micro coaxial cable, etc.
LVDS cable,LCD cable,eDP cable, LVDS cable,LCD Ribbon cable
DF13 Common used connector part number.
LVDS Cable Assembly JAE FI-RE51HL 51Pin To HD-SUB 26P Male Sloder UL 1007 20AWG CABLE OEM/ODM
Application
The camera with 2 million 1080P MIPI signals, impedance ask for 100±10Ω, but discrete wire can
only with 100±15Ω, and the pitch of the discrete wire is unstable during the production process, there is
so currently most of them use ffc cable assemblies, DF13 micro coaxial cable, etc.
Company Profile
1.SINO-TECH has more than 16 years of experience in designing and customizing cable assemblies and
waterproof cables, depending on your needs.
cable assemblies, cable assemblies, LVDS EDP cable assemblies, molex cable assemblies, jst cable
assemblies.
LVDS Cable Assembly JAE FI-RE51HL 51Pin To HD-SUB 26P Male Sloder UL 1007 20AWG CABLE OEM/ODMLVDS Cable Assembly JAE FI-RE51HL 51Pin To HD-SUB 26P Male Sloder UL 1007 20AWG CABLE OEM/ODM
Q1. Is it a factory?
A:Yes,we have more than 16 years of design and manufacturring experience!
Q2. Is there any certification?
Q3. What is our specialty?
A:We can design products on the application.
Q4. Do you accept OEM/ODM orders?
A: Yes, we accept OEM/ODM orders. For oem orders, moq is 100pcs. For ODM orders, moq
1000PCs. Mould fee will be charged according to design.
Q5. How long will it need for completing an order?
A: For small order and products in stock, it will take less than 3 days for preparation and delive
ry, and shipment time depends on clients' choice, fastest 7 days and longest 1 month.
For big order, as we need to confirm all things include materiel preparation, production, this pro
cedure will take 5 to 21 working days according to order quantity, testing 1 to 3 working days, a
nd finally, packing 1 day, so fastest 7 days and longest 25 days without shipment.
Q6. As long term clients, what other service we can get?
1. New product will be offered with order, so you can see if it is potential product in the market a
nd promote it, and you will have the right to resell the product in your district.
2. Additional fee discount, cheaper price on purchasing products at smaller quantity.
3. We can offer assist on promotion images, and make images with clients' logo
Q7. How long is warranty for the cable, and if defective or faulty, how to protection your benifits?
to 0.5% backup for defective sent with order, so if you order 1000PCs, that means you can get 100
3pcs with backup. If you get faulty more than 5pcs, and less than 0.1%, please contact sales and
offer images, and we will solve your problem in the way of replacing with new order or refund.
Q8. Do you accept free sample order?
A: Yes, sample order is supported, some samples can be offered free exclusive of shipment freight.
How to contact us?
send your inquiry details in the below, click "send" now! free sample and best price are waiting for
it, we will find the same product with good quantity and good price.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
SINO-TECH
Model Number :
Certification :
Place of Origin :
China
MOQ :
Price :
Most favorable
Contact Supplier