Geared Stepper Motor 15mm DC Stepping reduction motor GM12-15BY Stepper gear motor Small volume for Fiber Fusion Splicer
The gear motor overall volume is small, the reduction ratio can be selected in a wide range,
SM15mmgearbox stepper main parameters:
PRODUCT NAME 15 mm worm geared stepper motor
MODEL SM15-816G
RESISTENCE 31Ω±7% (optional 20 15 10 ohm)
OPERATING TEMPERATURE RANGE -0~+55 ℃
GEAR RATIO 21~1030
OEM & ODM SERVICE AVAILABLE
EFFICIENCY 10~20%
SPEED RANGE Motor(0~3000RPM) Out shaft(0~150rpm)
SM15 gear stepper motor out drawing:
SM15 gear stepper torque curve:
SM15 gear stepper motor display:
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
V-motor
Model Number :
SM15-816G
Certification :
RoHS
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pc
Price :
Contact Supplier