DN15~DN100
Trademark :
FrtnVlve
Origin :
China
HS Code :
Supply Ability :
100000/year
Media :
Water
Material :
Stainless Steel
Connection Form :
Thread
Driving Mode :
Manual
Nominal Pressure :
Pn1.6MPa
Channel :
Float Valve
Samples :
Customization :
Available | Customized Request
MOQ :
1 piece
Price :
0.7-2000 usd
Packaging Details :
carton
Delivery Time :
5-8 days
Payment Terms :
T/T
Place of Origin :
Zhejiang,China
Certification :
ISO 9001
Description
Detailed Photos
Nominal Pressure Pn1.6MPa DN15-DN100 En 1254 Standard Ballcock Ss Floating Valve for Water TankNominal Pressure Pn1.6MPa DN15-DN100 En 1254 Standard Ballcock Ss Floating Valve for Water Tank
Product Parameters
Nominal Pressure Pn1.6MPa DN15-DN100 En 1254 Standard Ballcock Ss Floating Valve for Water Tank
SIZE L0 L1 L2 L3 L4 L5 d D S
1/4'' 10 16 27 18 60 270 5 10 100mm
3/8'' 10 16 27 18 60 270 5 10 100mm
1/2'' 14 21 30 24 70 275 8 10 115mm
3/4'' 15 22 31.5 24 70 275 10 12 115mm
1'' 18 28 41 29 90 350 15 16 135mm
1 1/4'' 20 31 44 29 94 370 15 16 150mm
1 1/2'' 22 32 49 38 115 480 22 24.5 225mm
2'' 25 36 57 40 128 500 27 28 250mm
Certifications
Packaging & Shipping
Company Profile
FAQ
1. who are we?
2. how can we guarantee quality?
Always a pre-production sample before mass production;
Always final Inspection before shipment;
3.what can you buy from us?
mini ball valve,float valve,check valve,angle valve,stainless steel ball valve
4. why should you buy from us not from other suppliers?
5. what services can we provide?
Accepted Delivery Terms: FOB,EXW;
Accepted Payment Type: T/T,L/C,Credit Card,PayPal,Cash;
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Model NO. :
H24X-16
Structure :
Float Valve
Type :
Function :
Temperature :
Normal Temperature
Standard :
ISO 9001
Contact Supplier