HJ090NA-01K
Place of Origin :
KOREA
MOQ :
1
Price :
Pls contact email:sales1@megasourceel.com
Payment Terms :
T/T, Western Union,PAYPAL,BANK TRANSFER
Supply Ability :
1000
Delivery Time :
STOCK
Packaging Details :
STANDARD PACKING
Panel Type :
a-Si TFT-LCD , Panel
Panel Size :
9.0 inch
Resolution :
1280(RGB)×800 , WXGA
Display Mode :
TN, Normally White, Transmissive
Active Area :
193.92×121.2 mm
Outline :
206.76×135.06×5 mm
Surface :
Hard coating
Brightness :
250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio :
700:1 (Typ.)
Display Colors :
Response Time :
10/15 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle :
70/70/70/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Lamp Type :
3S8P WLED , Without Driver
Signal Interface :
LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 51 pins
Input Voltage :
3.3/11.0/20.0/-6.8V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL)
Operating Temperature :
-10 ~ 50 °C
Storage Tempera-40 ~ 80 °Cture :
-20 ~ 60 °C
ROHS :
Y
Description
EJ090NA-01B fit HJ090NA-01K for Lenovo IdeaTab A2109A-F 9 inch LCD Screen Panel
1,INNOLUX HJ090NA-01K Mechanical Features
Panel Size : 9.0 inch
Dot Resolution : 1280(RGB)×800 (WXGA)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 167 PPI
Aspect Ratio : 16:10 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.0505×0.1515 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.1515×0.1515 mm (H×V)
Weight : 178g (Typ.)
Surface : Hard coating
Active Area : 193.92×121.2 mm (H×V)
Bezel Area : 196.72×124.00 mm (H×V)
Outline Dimension : 206.76×135.06 mm (H×V)
Outline Depth : 3.6/5.0 (Typ./Max.) mm
Landscape or Portrait : Landscape type
Touch Panel : Without
2,INNOLUX HJ090NA-01K Optical Features
Display Mode : TN, Normally White, Transmissive
Brightness : 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio : 700 : 1 (Typ.) (Transmissive)
Display Color : 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Hi-FRC)
Color Gamut : 70% NTSC (CIE1931)
Response Time : 10/15 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle : 70/70/70/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Viewing Direction : 12 o'clock
White color Chromaticity : Wx:0.310; Wy:0.330
White Variation : 1.33/1.43 (Typ./Max.)(9 points)
3,INNOLUX HJ090NA-01K Electronics Feature
Vertical Frequency : 60Hz
Reverse Scan : Yes (U/D, L/R)
4,INNOLUX HJ090NA-01K Backlight System
Lamp Position : Edge light type
Lamp Type : WLED
Lamp Amount : 3S8P
Lamp Shape : Array
Lamp Life Time : 20K(Min.) (Hours)
Lamp Voltage : 9.3/10.2V (Typ./Max.)
Lamp Current : 240mA (Typ.)
Lamps Power Consumption : 2.24W (Typ.)
Interface Type : Included in panel signal interface
Lamp Driver Board : No
5,INNOLUX HJ090NA-01K Signal Interface
Signal Category : LVDS
Signal Class : LVDS (1 ch, 6/8-bit)
Input Voltage for Panel : 3.3/11.0/20.0/-6.8V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL)
Input Current for Panel : 62.5/38.5/0.52/0.52mA (Typ.)(IDD/AIDD/IGH/IGL)
Panel Power Consumption : 0.65W (Typ.)