LB070WV6-TD08
QTY :
5000pcs
MFG :
LG
SIZE :
7 inch
Description
7.0inch LG LB070WV6-TD08 lcd monitor 800×480(RGB) , WVGA resolution
Panel Brand : LG Display
Panel Model : LB070WV6-TD08
Panel Type : a-Si TFT-LCD , Panel
Panel Size : 7.0 inch
Resolution : 800×480(RGB) , WVGA
Display Mode : TN, Normally White, Transmissive
Active Area : 151.44×90.576 mm
Outline : 165×104.6×3.6 mm
Surface : Antiglare
Brightness : 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio : 500:1 (Typ.)
Display Colors : 16.7M (8-bit)
Response Time : 10/15 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle : 65/65/50/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Frequency : 60Hz
Lamp Type : 7S3P WLED Without Driver
Signal Interface : Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins
Input Voltage : 3.3V (Typ.)