LS010B7DH01
MOQ :
5 PCS
Price :
Pls Contact sales team
Packaging Details :
Standard Packaging
Delivery Time :
2-3 days
Payment Terms :
T/T , Paypal, Western Union Escrow etc.
Supply Ability :
5000
Resolution : :
Display Mode : :
TN, Normally White, Transflective
Response Rime : :
10/20(Typ.)(Tr/Td) (ms)
Viewing Angle : :
40/40/60/60 (Min.)(CR≥3) (L/R/U/D)
Input Voltage : :
5.0/5.0V(Typ.)(VDD/VDDA)
Description
Panel Brand :
SHARP
Panel Model :
LS010B7DH01
Panel Type :
CG-Silicon,Panel
Panel Size :
1.0 inch
Resolution :
Display Mode :
Surface :
Antiglare,Hard coating(3H)
Brightness :
Contrast Ratio :
Display Colors :
Monochrome(1-bit)
Response Rime :
10/20(Typ.)(Tr/Td) (ms)
Viewing Angle :
Lamp Type :
No B/L
Signal Interface :
SPI
Input Voltage :
5.0/5.0V(Typ.)(VDD/VDDA)
Part number QTY MFG INCH
LH200Q06-TD011000 LG2.0"
LH200Q06-SD021000 LG2.0"
LH200Q05-TD011000 LG2.0"
LH200Q05-TC011000 LG2.0"
LH200Q04-TD031000 LG2.0"
LH200Q02-A21000 LG2.0"
LH200J02-TD041000 LG2.0"
LH200J02-TD011000 LG2.0"
LH200J01-FD011000 LG2.0"
LH200Q06-TD011000 LG2.0"
LH200Q06-SD021000 LG2.0"
LH200Q05-TD011000 LG2.0"
LH200Q05-TC011000 LG2.0"
LH200Q04-TD031000 LG2.0"
LH200Q02-A21000 LG2.0"
LH200J01-FD011000 LG2.0"
LH200Q01-A11000 LG2.0"
LH200Q01-A11000 LG2.0"
LH200J01-TD01200 LG2.0"
LH200J01-TD01200 LG2.0"
LH200Q06-A250 LG2.0"
Application of LCD :
Why buy from us >>> Fast / Safely / Conveniently
How to buy >>>
  • Contact us by email & sent your inquire with your Transport destination .
  • Online chat, the commissioner would be responded ASAP.
Service >>>
  • We are committed to providing fast, convenient and safe transportation service to global buyer.
Tag : For LCD Offers:
4"~15"(4 inch to 15 inch ) LCD Display Screen Panel can be applied to AMPIRE Arima AUO BERISE BOE BYD CHILIN Chimei CPC CMEL CPT CSOT Data Image EDT E Ink e-king Epson FUJITSU Giantplus HannStar HYDIS IDTech INNOLUX IRICO IVO JCT Kyocera KOE LG LiteMax Mitsubishi NAN YA NLT Pixel Qi Powertip RiTdisplay QDI SAMSUNG SANYO SHARP SGD SII SONY STI SVA-NEC TIANMA TOSHIBA TopSun TPO TRULY TSINGTEK UNIPAC Visionox WiseChip YeeboMore products information, pls contact our sales group sales@megasourceel.com
Send your message to this supplier
Send Now
1.0" TFT LCD 128*128 LS010B7DH01 for SHARP(TN,Normally White,TMR,Viewing Angle :40/40/60/60 (Min.))