IC35L146UCDY10-0
MOQ :
1
Price :
Pls contace us for price
Packaging Details :
Standard Packaging
Delivery Time :
stock
Payment Terms :
Paypal,Bank Transfer,Western Union
Supply Ability :
219
Connector :
80 pin Centronics (SCA-2)
Capacity :
146.8 GB
Manufacturer :
Western Digital Corp.
Interface :
Ultra320 SCSI
Weight :
1.76 lbs
Buffer Size :
8 MB
Description
Hitachi 80 Pin SCSI Hard Disk 146.8 GB IC35L146UCDY10-0 08K0362 10K rpm
IC35L146UCDY10-0 Hard Disk For HGST Details
HGST IC35L146UCDY10-0 HARD DRIVE
  • Form Factor : 3.5" x 1/3H
  • Interface Type : Ultra320 SCSI
  • Spindle Speed : 10000 rpm
  • Hard Drive Type : internal hard drive
  • Form Factor (Short) : 3.5"
  • Form Factor (metric) : 8.9 cm x 1/3H
  • Form Factor (Short) (metric) : 8.9 cm
  • Storage Interface : Ultra320 SCSI
  • Interface : Ultra320 SCSI
  • Connector : 80 pin Centronics (SCA-2)
  • Average Seek Time : 4.7 ms
  • Max Seek Time : 7.2 ms
  • Track-to-Track Seek Time : 0.5 ms
  • Average Latency : 3 ms
  • Data Transfer Rate : 320 MBps
  • Internal Data Rate : 103.1 MBps
  • Buffer Size : 8 MB
  • Non-Recoverable Errors : 10 per 10^16
  • Start / Stop Cycles : 50000
HGST IC35L146UCDY10-0 POWER DEVICE
  • Type : none
HGST IC35L146UCDY10-0 INTERFACE PROVIDED
  • Connector Type : 80 pin Centronics (SCA-2)
  • Interface : Ultra320 SCSI
HGST IC35L146UCDY10-0 EXPANSION & CONNECTIVITY
  • Interfaces : 1 x Ultra320 SCSI - 80 pin Centronics (SCA-2)
  • Compatible Bays : 1 x internal - 3.5" x 1/3H
HGST IC35L146UCDY10-0 PERFORMANCE
  • Seek Time : 4.7 ms (average) / 7.2 ms (max)
  • Drive Transfer Rate : 320 MBps (external)
  • Average Latency : 3 ms
  • Spindle Speed : 10000 rpm
HGST IC35L146UCDY10-0 STORAGE CONTROLLER (2ND)
  • Type : none
HGST IC35L146UCDY10-0 ENVIRONMENTAL PARAMETERS
  • Min Operating Temperature : 41 °F
  • Max Operating Temperature : 131 °F
  • Humidity Range Operating : 8 - 90%
  • Sound Emission : 37 dB
HGST IC35L146UCDY10-0 HEADER
  • Brand : HGST
  • Product Line : HGST Ultrastar 146Z10
  • Model : IC35L146UCDY10-0
  • Compatibility : PC
HGST IC35L146UCDY10-0 BAY REQUIRED
  • Type : internal
  • Form Factor : 3.5" x 1/3H
HGST IC35L146UCDY10-0 SLOT REQUIRED
HGST IC35L146UCDY10-0 RELIABILITY
  • Start / Stop Cycles : 50,000
HGST IC35L146UCDY10-0 DIMENSIONS & WEIGHT
  • Depth : 5.7 in
  • Width : 4 in
  • Height : 1 in
  • Weight : 1.76 lbs
Detail picture for 146.8 GB IC35L146UCDY10-0 08K0362 10K rpm Hitachi 80 Pin SCSI Hard Disk