C1211028M20
Certification :
CE/RoHS
Place of Origin :
China
MOQ :
1pc
Price :
FOB Xiamen
Payment Terms :
T/T before shipment
Supply Ability :
100pcs/day
Delivery Time :
Current stock or within 2 weeks if out of stock
Packaging Details :
Carton box
Imae Size :
1.1""
Resolution :
20 Megapxiel
Apeture :
F2.8~22
Distoriton :
<1.5%
HFOV :
57°
Mount :
C Mount
Iris :
Manual irs
Focal Length :
12 mm
Description
C1211028M20 is a 1.1 inch 12mm C mount 20MP FA lens. And it is very low distorton less than 1.5% for industrial inspection.
Product tags
70 200mm 2.8 ii
70 200mm is ii
85mm 1.2
Send your message to this supplier
Message
Email
Phone or WhatsApp
Name
Company
Please reply me within 24 hours.
Yes! I would like your verified suppliers matching service!
Send Now
Submission successful!
C1211028M20,1.1 inch 20MPixel 12mm C mount FA lens. low distorton < 1.5% industrial inspection.
Ask Latest Price
Product Detail
Brand Name :
Towin
Model Number :
C1211028M20
Certification :
CE/RoHS
Place of Origin :
China
MOQ :
1pc
Price :
FOB Xiamen
Contact Supplier
Hongkong Towin Electronics Co., Ltd.
Active Member
10
Years
hong kong, hong kong
Since 2011
Business Type :
Manufacturer, Distributor/Wholesaler, Exporter, Trading Company
Main Products :
S Mount Low Distortion Lens
S Mount Wide Angle Lens
CS Mount Lens
Total Annual :
Employee Number :
50~100
Certification Level :
Active Member
Discover similar products
1" 20mm, IR Corrected C mount machine vision lens, for Sony IMX174 , Low