Panasonic SMART VIERA TC-L60DT60
MOQ :
3pcs
Price :
Packaging Details :
original packing with box
Delivery Time :
4-7 days
Payment Terms :
payment: bank transfer T/T, western union , money gram
Supply Ability :
210pcs
Description
PICTURE QUALITY
Display
Panel IPS LED
Aspect Ratio 16:9
Panel Drive 1200 BLS (5 blocks)
Picture Mode Vivid/Standard/Home Theater/Cinema/Custom
Viewing Angle 178 degree
Filter Clear Panel Pro
1080 Pure Direct yes
Super Clear Resolution yes
Dot Noise Reduction yes (Pro)
isf Mode
24p Playback (3:2)/24p Smooth Film yes/ yes
Hexa-Processing Engine yes
3D
3D Type yes (Polarized)
3D 24p Cinema Smoother yes
2D-3D Conversion yes
Dedicated 3D Eyewear 4 included
Sound Quality
Speakers Front Speakers x 2, Woofer (75 mm) x 1
Speaker Output 18 W (4 + 4 + 10)
Surround Mode VR-Audio Pro Surround 2.1
EASY OPERATION
my Home Screen yes
Camera Integrated — ***
Voice Interaction yes
Voice Guidance yes
Touch Pad Controller yes
eHelp yes
Product Support Center yes
NETWORKING
VIERA Remote2
VIERA Remote2 (Smartphone App) yes
Swipe and Share2.0 yes
Browse and Share yes
Remote Play yes
App Launcher yes
Smart Calibration yes
VIERA Connect yes
Online Movies
Web Browser* yes
Display Mirroring yes
Skype on TV yes
Media Player
Media Player (Picture/Movie/Music) yes
DLNA yes
Bluetooth Compatible** yes (Keyboards/audio devices)
VIERA Link yes
Wireless LAN yes
ECO
Eco Navigation yes
C.A.T.S. yes
Energy Star Ver.6.0
DESIGN
Design Concept Super Narrow Bezel
TERMINAL
HDMI
HDMI Input 3 (3 side)
Support Feature Audio Return Channel (Input 2)
Component Video Input shared with Composite RCA phono type x 1 (lower)
USB 2.0 3
SD Card yes(SDXC)
Ethernet 1 (lower)
Digital Audio Output (Optical) 1 (side)
Headphone Jack
Service Port
GENERAL
Power Supply AC 110 - 127 V, 60Hz
Screen Size Diagonal (inches) 59.5
On mode Average Power Consumption 96.9 W
Rated Power Consumption 202 W
Standby Power Consumption 0.2 W
Display Resolution 1,920 (W) x 1,080 (H)
Dimensions (W x H x D) (w/o stand) 53.9" x 31.4" x 1.6"
Dimensions (W x H x D) (with stand) 53.9" x 35.1" x 12.2"
Weight (w/o stand) TBD
Weight (with stand) TBD
Swivel Angle
Operating Temperature 32°F - 95°F (0°C - 35°C)
Safety Standard US:UL60065/FCC Parts15,CANADA, CSA C22,2/IC BETS-7
VESA Compatible yes
Carton Dimensions (W x H x D) 66.2" x 36.0" x 7.2"
Gross Weight (with stand) 92.6 lbs.
Warranty yes (1 year)
Send your message to this supplier
Send Now
Panasonic SMART VIERA TC-L60DT60 60-Inch 1080p 120Hz 3D LED HDTV Price
Ask Latest Price
Place of Origin :
Japan
Brand Name :
Panasonic
Model Number :
MOQ :
3pcs
Price :
Packaging Details :
original packing with box
Contact Supplier