AC100-277V
PF :
0.9
LPW :
100-130LM/W
Light Type :
LED Floodlight
Application :
Outdoor Lighting
Description
RGB 100W AC100-277V Christmas Color Changing Ourdoor Floodlight
Description
LED Type: LED floodlight
Power: 100W
RGB Light
Features
Bright Lighting for indoor & Outdoor activity
Construction, household work, professional use
Roadside safety, auto repair
Camping, garage, workshop
Power-outage, emergency kit, home security
Product Details
Respirator Design
Constructer and Parts
Four kinds of plugs
The Entire housing coated
With Multiple adjustment points theadjustment angel can be up to 270 degrees
Pure Aluminium reflector
Tempered glass panel
4mm tempered glass panel safely protect the lighting source, and the transparent rate is up to 93%
Packaging and Delivery
Packaging detail: Carton box
Port: Shanghai or Ningbo or Shenzhen
Delivery: 3-5 days for samples, 5-10 days for big quantity orders
Speficiation
Choice 1
Model Power Input CCT Size
AN-FG-AW-30-06 30W AC100-277V 3000K-6000K 240 x 210 x 90mm
AN-FG-AW-50-06 50W AC100-277V 3000K-6000K 240 x 210 x 90mm
AN-FG-AW-100-06 100W AC100-277V 3000K-6000K 285 x 255 x 90mm
Choice 2
Model
Color
Input Working Temperature
AN-FG-AC-30-06 Colorful AC100-277V -20 degrees to 40 degrees
AN-FG-AC-50-06 Colorful AC100-277V -20 degrees to 40 degrees
AN-FG-AC-100-06 Colorful AC100-277V -20 degrees to 40 degrees
Picture
RGB 100W Color Changing Flood Lights AC100-277V Christmas PF 0.9 Aluminum Housing
Our advantages
1, we are factory, not trading company
FAQ
Q1. How about the delivery?
A: For samples, we need 3-5 days to prepare. The big quantity orders, will take 15 days
About us
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Aina
Model Number :
AN-FG-AC-100-06
Certification :
CE, ROHS, YUV
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pc
Price :
Negotiable
Contact Supplier