12V60AH,12V100AH,12V200AH,12V400AH
Description
Aluminum shell lithium-ion batteries are widely used high-performance batteries.
Performance advantages
High energy density, long cycle life, low self discharge rate, and high charge discharge efficiency
Structural characteristics
Specification parameters
NOMINAL VOLTAGE 12V
AH 12V60AH,12V100AH,12V200AH,12V400AH
CHARGING VOLTAGE 12V
MAXIMUM CHARGING CURRENT 400A
DISCHARGE CUTOFF VOLTAGE 12V
WEIGHT 2.4kg
SIZE 153*98*190MM
Send your message to this supplier
Send Now
Durability 12v 100ah Lithium Ion Deep Cycle Battery With Aluminum Shell Discharge Cut Off Voltage Of 9V And Temperature Protection
Ask Latest Price
Brand Name :
Link-W
Model Number :
Li-ion Battery-1
Place of Origin :
China
MOQ :
100PCS
Price :
USD0.08-0.1/WH
Payment Terms :
T/T,30%perpayment and 79% final payment
Contact Supplier