R88M-G75030T-S2
Certification :
CE
Place of Origin :
U.S.A.
MOQ :
1 pc
Price :
negotiable
Payment Terms :
T/T, , L/C
Supply Ability :
88
Delivery Time :
5-8DAYS
Packaging Details :
New in original box
Warranty :
12 Months
Condition :
New and original
Quality :
New and Original
Type :
Have oil seal shaft
Description
Brand: OMRON Model: R88M-G75030T-S2
Origin: China
High Light:
ewing machine servo motor
electric servo motor
OMRON AC Servomotor With ABS INC Encoder 750W 200 VAC R88M-G75030T-S2 With Key Without Brake 3000rpm
Description:
1. Digital Computer ,Used For Automation Of Electromechanical Processes.
2. Plcs Are Armored For Severe Conditions(Such As Dust, Moisture, Heat, Cold).
Quick Details:
Servo control method Analog, MECHATROLINK II, Pulse train
Drive supply voltage 230 V single phase
Rated output 0.75 kW
Rated torque 2.4 Nm
Rated speed 3000 r/min
Encoder type Absolute with battery
Motor with brake
Peak torque 7.05 Nm
Flange size square (LC) 80 mm