LED FOUNTAIN LIGHT 316 STAINLESS STEEL RGB SINGLE COLOR170*61MM DC12V / 24V IP68 WATERPROOF
Item No. Lighting Source Lens Beam Angle (°) Consumption(Watt) Input Voltage(V) IK Rate
94091 9x1W 8°/15°/20°/30°/45°/60°/90° 9.4 DC12V/DC24V 09
94092 9x2W 8°/15°/20°/30°/45°/60°/90° 19.2 DC12V/DC24V 09
94093 9x1W RGB 8°/15°/20°/30°/45°/60°/90° 9.0 DC12V/DC24V 09
94094 9x2W RGB 8°/15°/20°/30°/45°/60°/90° 17.4 DC12V/DC24V 09
94096 9x3W RGB 3in1 8°/15°/20°/30°/45°/60°/90° 26.1 DC12V/DC24V 09
Main Specifications
Front Cover & Housing: Molding shaped 304#/316#/316L# stainless steel
LED Source: 9*1W / 2W / 1W RGB / 2W RGB / 3W RGB3in1
Lens: Optical lens, efficiency ≥85%
Glass: Tempered glass T=10mm
Cable gland: IP-68 PG-11 copper and nickel coated
Light Color: Single color/ RGB
Working temperature: -20℃ to 40℃
Driver: Constant current output
Single color LED=3-circuit output
RGB LED=3-circuit output
RGB 3in1 LED=6-circuit output
MCPCB: Aluminum, coefficient of heat conductivity≥2.0w/mk
Power cable: H05RN-F 2x1.0mm2 L=2m (for Single color)
H05RN-F 4x0.75mm2 L=2m (for RGB)
APPLICATIONS:
1.Inground commercial pools and spas
2.High-end residential pools
About Us
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Watch Video
Brand Name :
Joyful Partner
Model Number :
94091
Certification :
CE,RoHS,EMC
Place of Origin :
Guangdong, China
MOQ :
20 pieces
Price :
Negotiable
Contact Supplier
video