R2HBR0110
Certification :
CE ROHS
Place of Origin :
China
MOQ :
NO MOQ
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram, L/C
Supply Ability :
30000PCS/Month
Delivery Time :
3~20days
Packaging Details :
4pcs/Carton
Item :
COB Reflector LED Underground Lights
Light Source :
10W CREE COB LED
Input Voltage :
24VDC, 110-240VAC
CRI :
Ra>80
Color :
2200-6500K
Material :
316L Stainless steel+aluminum lamp body
Light Efficiency :
up to 100LM/W
Mounting Sleeve :
included
IP Rate :
IP67
Warranty :
2~5 years
Description
Features and Benefits:
▪ Adopts 10W COB LED as light source with high luminance output.
▪ Reflector efficiency≥90%.
▪ Optional honey comb louver for anti-glare and soft Light.
▪ Input Voltage 24VDC or 110/240VAC.
▪ 316 stainless steel front ring and aluminum lamp housing.
▪ Full area glass pressure capacity>2500KGs.
▪ TRIAC, PWM, 0/1-10V, DALI dimming support optional(Inquire separately).
▪ ABS mounting sleeve is included.
▪ IP classification IP67 for outdoor use.
▪ 2~5 Years warranty available.
Mounting Sleeve In Ground Outdoor Lighting R2HBR0110 10W CREE COB LED Reflector
Material Specifications:
Housing
12#Die-Casting grey powder coated aluminum.
T=60-80μm Adhesion of ISO class 1/ASTM class 4B
Front Cover Stainless Steel SUS 316L#
Light Window Step tempered glass.T=8mm
Reflector Optical reflector efficiency≥90%
LED CREE or NICHIA COB LED
Glass Pressure Capacity Full Area=2531KGs
Cable Gland IP68 PG-9
Gasket Molding shaped seal
LED Driver Constant current driver
Operating Temperature -20˚C~40˚C
Electrical Connection 0.5 m H05RN-F 2x 1.0 mm² to open wires (Low Voltage)
0.5 m H05RN-F 3x 0.75 mm² to open wires (High Voltage)
Mounting Sleeve(Incl.) ABS
Control Support(Optional) Optional TRIAC, PWM, 0/1-10V, DALI, DMX512 dimming support
Technical Specifications:
Item No. Light Source Lens Angle Input Voltage
Typical Operating
Current(mA)
Typical Power
Consumption(W)
Typical
Luminance (lm)
IK Rate
R2HBR0110
1×10W
CREE COB
Single Color
15°, 24°,
36°, 60°
24VDC
120/240Vac
24V=383
110V=86
240V=43
24V=9.2
110V=9.5
240V=9.5
Cool White=938
Warm White=797
09
Note: Specification is subjected to change without prior notice.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
COMI Landscape lighting
Model Number :
R2HBR0110
Certification :
CE ROHS
Place of Origin :
China
MOQ :
NO MOQ
Payment Terms :
Contact Supplier