P31.25X31.25 Customized Outdoor Curtain Transparent Display Screen Outdoor Screen LED video wall
Product parameters:
Product name P31.25 Louver screen
Model MH-D-1R1G1B-P31.25*31.25E
Pixel pitch 31.25mm(H)*31.25mm(V)
Pixels density 1024 pixels/m²
Unit size 1500mm(L)*500mm(H)
Max power 288W/m²
Average power 96W/m²
Unit resolution 48pix*16pix
Weight 8.6kg/㎡
Brightness >6000CD/㎡
Transparency >66.4
LEDs brand Epistar
LEDs
specification
DIP346
Light view H120°/V60°
Input Voltage DC36-48V
Grey level 65536
Refresh rate >5000Hz
Waterproof level IP67
Working life ≥100000 hours
Working
temperature
-20℃~50℃
Store temperature -40℃~60℃