  • AC 220-240V
  • Price competitive
  • 100W,150W,200W
  • 130lm/W,150lm/W and 180lm/W lumen plus.(Real light efficency,IES for reference)
  • Aluminum die-cast material(Black standard,white color for option)
  • IP65,IK10
  • Power factor>0.9; THD<10
  • Ambient temperature:-30~+55℃
  • Easy changed in PC cover and 60 ° 90° lens help you save stock.
Options:
  • Optional Meanwell ELG driver available
  • 1-10V or DALI dimmable driver available
  • Milky PC cover available upon request
  • Microwave motion sensor available
  • Zigbee is available
Standard lumen (130lm/W)
HB07-100W 100W AC220~240V
50~60Hz
130±10 13000±1000 110° 176 PCS
1W 2835