1080WATT
Input Voltage :
AC90~305V 50/60Hz
Lumen flux :
151200LM
Material :
High Intensity Die-casting Aluminum Alloy/ PC Lens
LED Brand :
3030/ CREE LED For 10° Angle
Beam Angle :
25°/45°/60°/90° ( 10° Optional)
LED Qty :
Lumileds 3030- 1680pcs
Driver Brand :
Meanwell HLG ,ELG / Sosen
CRI :
Ra70,Ra80
IP Rating :
IP65,IP66,IP67
CCT :
2700-6500K
PF :
>0.95
Lamp Efficiency :
140lm/w
Operating Temperature :
-40℃~+50℃
Warranty :
5-Year
Size :
L670xW560xH200
Description
Description
1080WATT LED Module Stadium Floodlight is an outdoor lighting, IP66 waterproof.
Important features of quality main points:
for Waterproof IP66 1080W LED Module Stadium Floodlight WW/NW/CW for tennis court using