Lvds Laptop LCD Cable 30p 20473-30P-FI-XB30S
Connector :
JAE
Length :
Customizable
MOQ :
1pcs
Pitch :
0.3/0.4/0.5/0.8/1.0/1.25/1.27/2.0mm/2.54mm
Terminal :
Silver
Express :
DHL FEDEX UPS TNT
Service :
OEM ODM Accept
Color :
As requested
Port :
Shenzhen
Description
Lvds Laptop LCD Cable 30p 20473-30P-FI-XB30S Lvds Cable Assembly
Product Description
Discription of the Lvds Laptop LCD Cable 30p 20473-30P-FI-XB30S
1. Wire type:Twisted Wire
2. AWG:30AWG
3. Shielding: Tin-plated braid shielding, Golden
4. Color: multicolor
5. Cable length: 50CM or As Requested
6: 100% electricity performance testing
Items
Specifications
Part Number:
20473-30P
Compatible:
20473-30P-FI-XB30S
Pitch - Mating Interface:
1.0mm
Circuits:
30Pin
Applicable wire:
AWG #30 to #32 (Max.OD:0.6mm)
Current Rating:
0.5A
Voltage Rating:
200V
Temperature Range:
-40°C~+80°C
Contact Resistance:
20m Omega Max
Insulation Resistance:
100M Omega Min
Withstanding Voltage:
500V AC/minute
Wire & Cable Assemblies:
Customized
Products Show
30 Pin Laptop LCD LVDS Cable 30p 20473-30P-FI-XB30S JAE Connector Silver Terminal30 Pin Laptop LCD LVDS Cable 30p 20473-30P-FI-XB30S JAE Connector Silver Terminal30 Pin Laptop LCD LVDS Cable 30p 20473-30P-FI-XB30S JAE Connector Silver Terminal
Send your message to this supplier
Send Now
30 Pin Laptop LCD LVDS Cable 30p 20473-30P-FI-XB30S JAE Connector Silver Terminal
Ask Latest Price
Place of Origin :
Guangdong, China
Brand Name :
Cablelinker
Model Number :
20473
Supply Ability :
5000 Piece / Pieces per Week
Packaging Details :
Standard Package carton box with polybag inside waterproof.
MOQ :
1Piece/Pieces
Contact Supplier