LP133WD2-SLB1
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
LP133WD2-SLB1
Diagonal Size :
13.3"
Resolution :
1600(RGB)×900, HD+ 138PPI
Pixel Format :
RGB Vertical Stripe
Active Area :
293.76(W)×165.24(H) mm
Display Mode :
IPS, Normally Black, Transmissive
Backlight :
WLED , 12K hours , With LED Driver
Display Colors :
262K 45%NTSC
Application :
Laptop
Frequency :
60Hz
Description
LP133WD2-SLB1 13.3 inch LCD Display Screen For Lenovo Yoga 13
LP133WD2-SLB1 LCD Panel Product details :
Brand LG Display
Model P/N LP133WD2-SLB1
Diagonal Size 13.3"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1600(RGB)×900, HD+ 138PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 293.76(W)×165.24(H) mm
Bezel Opening 297.4(W)×169.3(H) mm
Outline Size 314.1(W)×188.7(H)×2.85(D) mm
Brightness 300 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Best View on Symmetry
Display Colors 262K 45%NTSC
Frequency 60Hz
Shape Style Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
Display Mode IPS, Normally Black, Transmissive
Response Time 35 (Typ.)(Tr+Td), 25 (Typ.)(G to G)
Lamp Type WLED , 12K hours , With LED Driver
Touch Screen Without
Application Laptop
Signal Interface LVDS (2 ch, 6-bit), 40 pinsConnector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ;Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
LP133WD2-SLB1 LCD Panel Specification :
Quality Assurance:
LP133WD2-SLB1 LCD Panel Shipping and Package :
LP133WD2-SLB1 LCD Panel Shipping Information :
Standard Shipping Practices:
Processing Time:
Contact Information Requirement:
Attention – Expedited Shipping Options:
LP133WD2-SLB1 LCD Panel Return Policy :
LP133WD2-SLB1 LCD Panel FAQ :
Q: Do you accept sample orders of LP133WD2-SLB1 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can I pay my order of LP133WD2-SLB1 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: How long will I receive my goods LP133WD2-SLB1 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
LG
Model Number :
LP133WD2-SLB1
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier