LP173WD1-TLC1
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
LP173WD1-TLC1
Diagonal Size :
17.3"
Panel Type :
a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution :
1600(RGB)×900, HD+ 106PPI
Pixel Format :
RGB Vertical Stripe
Active Area :
381.888(W)×214.812(H) mm
Display Mode :
TN, Normally White, Transmissive
Display Colors :
262K 60%NTSC
Backlight :
WLED, 12K hours, With LED Driver
Application :
Laptop
Description
LP173WD1-TLC1 17.3 inch LCD Laptop Screen For Dell Studio 1745 1747 1749
LP173WD1-TLC1 LCD Panel Product details :
Brand LG Display
Model P/N LP173WD1-TLC1
Diagonal Size 17.3"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1600(RGB)×900, HD+ 106PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 381.888(W)×214.812(H) mm
Bezel Opening 384.89(W)×217.81(H) mm
Outline Size 398.1(W)×232.8(H)×6(D) mm
Surface Glare (Haze 0%)
Brightness 200 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 600:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 40/40/10/30 (Min.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Best View on 6 o'clock
Response Time 8 (Typ.)(Tr+Td)
Display Colors 262K 60%NTSC
Lamp Type WLED, 12K hours, With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Shape Style Wedge (PCBA Bent, T≥5.2mm)
Application Laptop
Signal Interface LVDS (2 ch, 6-bit), 40 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ;Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
LP173WD1-TLC1 LCD Panel Shipment :
· Please make sure to double check your address before completing your payment.
· Customers are responsible for customs taxes and duties where applicable.
LP173WD1-TLC1 LCD Panel Shipping and Package :
LP173WD1-TLC1 LCD Panel Shipment Information :
Shipment Policies
LP173WD1-TLC1 LCD Panel Return and Warranty Information :
Return Policy
Warranty Policy
LP173WD1-TLC1 LCD Panel FAQ :
Q: Can You declare my order of LP173WD1-TLC1 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can I pay my order of LP173WD1-TLC1 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LP173WD1-TLC1 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Do you accept sample orders of LP173WD1-TLC1 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
LG
Model Number :
LP173WD1-TLC1
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier