A035QN05 V4
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model P/N :
A035QN05 V4
Diagonal Size :
3.5"
Panel Type :
LCM, a-Si TFT-LCD
Resolution :
320(RGB)×240 [QVGA] 115PPI
Display size :
70.32 × 52.74 mm (H×V)
Outline (mm) :
76.9(W)×63.9(H) ×2.55(D) mm
Color Depth :
16.7M 45% NTSC
Application :
Industrial Handheld & PDA Printer
Description
AUO LCD SCREEN A035QN05 V4 320*240 TFT-LCD
A035QN05 V4 Product details :
AUO LCD SCREEN A035QN05 V4
Panel Brand AUO
Model Name A035QN05 V4
Screen size 3.5 inches
Screen type a-Si TFT-LCD, LCD module
Resolution 320(RGB)×240, QVGA, 115PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display size 70.32(W)×52.74(H) mm
Outline(mm) 76.9(W)×63.9(H) ×2.55(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 500 cd/m² (Typ.)
Contrast 300: 1 (Typ.) [Transmission]
Best angle 6 o'clock
Optical mode TN, Normally White, Transmissive
Viewing angle 60/60/50/55 (Typ.)(CR≥10)
Responding 10/15 (Typ.)(Tr/Td)
Backlight type WLED, 20K hours, without driver
Color Depth 16.7M 45% NTSC
Screen weight 18.5±2.0g
Apply to Industrial Handheld & PDA Printer
Refresh rate 60Hz
Touch function No touch
Signal system Serial RGB (8-bit) + SPI, 50 pins, FPC
Supply voltage 3.3/3.3V (Typ.)(VDD/VDDIO)
Maximum Working: -10 ~ 70 °C; Storage: -40 ~ 80 °C
A035QN05 V4 About Our:
A035QN05 V4 Note:
A035QN05 V4 Payment:
A035QN05 V4 About Shipping:
- If you do not receive your item on time, please contact us immediately for further assistance.
A035QN05 V4 Return & Warranty:
A035QN05 V4 FAQ:
Q: How can I trace my order of A035QN05 V4 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of A035QN05 V4 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Do you accept sample orders of A035QN05 V4 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can I pay my order of A035QN05 V4 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
A035QN05 V4 Feedback:
time, regardless of your concern.Negative feedback can't solve anything.
A035QN05 V4 Shipping and Package :
3.5
Send your message to this supplier
Send Now
3.5" AUO LCD Screen A035QN05 V4 320*240 QVGA 115PPI TFT LCD For PDA Printer