EV190WPM-N10
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Supply Ability :
100000 Unit/Units per Month
Delivery Time :
7 Days
Packaging Details :
Original packaging/conventional packaging box
Model Name :
EV190WPM-N10
Diagonal Size :
19.0"
Resolution :
1680(RGB)×1050, WSXGA+ 104PPI
Active Area :
409.5(W)×255.938(H) mm
Bezel Opening :
413.9(W)×260.3(H) mm
Outline Dim. :
444(W)×283.3(H)×16(D) mm
Response Time :
25 (Typ.)(Tr+Td)
Operating Mode :
HADS, Normally Black, Transmissive
Weight :
1.65Kgs (Typ.)
Designed For :
Medical Imaging
Description
EV190WPM-N10 BOE original 1680*1050 resolution LVDS 30 pins 19.0 inch lcd module for Medical Imaging
EV190WPM-N10 Product details :
BOE LCD Screen EV190WPM-N10
Brand BOE
Model P/N EV190WPM-N10
Diagonal Size 19.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1680(RGB)×1050, WSXGA+ 104PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 409.5(W)×255.938(H) mm
Bezel Opening 413.9(W)×260.3(H) mm
Outline Size 444(W)×283.3(H) ×16(D) mm
Surface Antiglare (Haze 25%)
Brightness 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode HADS, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td)
Display Colors 16.7M 73% NTSC
Lamp Type WLED , 30K hours , With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Weight 1.65Kgs (Typ.)
Application Medical Imaging
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Input Voltage 12V (Typ.)
Environment
Operating Temp.: 0 ~ 60 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
EV190WPM-N10 Friendly Reminder :
EV190WPM-N10 Shipping and Package :
EV190WPM-N10 Shipping time:
EV190WPM-N10 Warranty & Return:
As a responsible seller, we will try our best to solve every problem.
EV190WPM-N10 FAQ:
Q: How long is the warranty of EV190WPM-N10 ?
A: 90days warranty .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of EV190WPM-N10 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Do you accept sample orders for EV190WPM-N10 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How long will I receive my goods of EV190WPM-N10 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
BOE
Model Number :
EV190WPM-N10
Place of Origin :
China
MOQ :
2 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union
Contact Supplier