HA130PM130
Input :
100-240V~1.8a 50/60Hz
Output :
19.5V 6.67A
Barrel Tip Size :
4.5mm
Description
Dell XPS 15 (9530)
Power Adapter
- genuine Dell OEM Original 130-watt AC
Power Adapter
Laptop Charger. 3 prong power cord included!
Compatible Dell Laptops:
-XPS 15 (9530)
-XPS 15 (9550)
-Precision M3800
-Precision 15 (5510)
Specifications:
- HA130PM130 Family
- 100-240V~1.8a 50/60Hz Input.
- Output 19.5VDC 6.67A.
- Dell P/N: RN7NW, 0RN7NW V363H
- 130-watt
-Barrel Tip Size: 4.5mm
DP/N: RN7NW, 0RN7NW 6TTY6 9TXK7
Manufacturer Part Number: TX73F
Dell Part Number: 332-1829
Part Number
RN7NW
Condition
New
Item Weight
1.4 kg
Dell Description
492-BBGC : 130 Watt AC Adaptor ADAPTER, ALTERNATING CURRENT, 130W, CHICONY CORP, 3P, PWA INTEGRATED, E5, WORLD WIDE
Warranty
One (1) Year
Item Category
AC adapter
Product tags
ac power adaptor 0950_4082
what power supply do i have
60w magsafe power adapter a1184
Send your message to this supplier
Message
Email
Phone or WhatsApp
Name
Company
Please reply me within 24 hours.
Yes! I would like your verified suppliers matching service!
Send Now
Submission successful!
130W 19.5V 6.67A AC Dell Precision Power Adapter RN7NW 0RN7NW HA130PM130