LP156WHB-TLB1
Certification :
CE/FCC/HoRS
Place of Origin :
China
MOQ :
2pcs
Price :
Negotiable Price
Payment Terms :
L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram
Supply Ability :
1000 pcs Month
Delivery Time :
5-7 Work days
Packaging Details :
Bubble bag+ Bubble chamber + Suitable hard carton
Model :
LP156WHB-TLB1
Screen Size :
15.6 Inch
Interface :
EDP 40Pin
Shipment :
DHL Fedex UPS TNT EMS....etc
Description
►Feature
✅ Performance
✅ Features
✅ Applications
►Technical specifications
Brand LG
Model LP156WHB-TLB1
Size 15.6 Inch
Video Connector EDP 40Pin
Refresh Rate 60Hz
Resolution 1366(RGB)×768, WXGA
Shape Style Flat (PCBA Flat, T3.4~4.0mm)
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
►One Stop to Know US
Original 15.6
Original 15.6
►FAQ
1. Why choose our Screen?
2. About the price:
3.About Packing:
Original industrial packaging and designed safety packaging are all no-problem options.
4. About payment method:
5. About Warranty:
6~12 months warranty, return, refund, repair is acceptable in policy.
Send your message to this supplier
Send Now
Original 15.6" Slim 40Pin LP156WHB-TLB1 1366×768 With Screw Narrow Laptop LCD Screen
Ask Latest Price
Watch Video
Brand Name :
LG Display
Model Number :
LP156WHB-TLB1
Certification :
CE/FCC/HoRS
Place of Origin :
China
MOQ :
2pcs
Price :
Negotiable Price
Contact Supplier
video