NT156FHM-N41
Certification :
CE/FCC/HoRS
Place of Origin :
China
MOQ :
2pcs
Price :
Negotiable Price
Payment Terms :
L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram
Supply Ability :
1000 pcs Month
Delivery Time :
5-7 Work days
Packaging Details :
Bubble bag+ Bubble chamber + Suitable hard carton
Model :
NT156FHM-N41
Screen Size :
15.6 Inch
Interface :
EDP 30Pin
Viewing Angle :
45/45/20/40
Display Colors :
262K 45% NTSC
Shipment :
DHL Fedex UPS TNT EMS....etc
Description
►Features
    • 15.6" FHD screen delivers crisp, vibrant 1920×1080 visuals.
    • NT156FHM-N41 – Ultra-slim LCD panel for modern laptops.
    • 30Pin connector for quick and easy screen replacement.
    • Upgrade your laptop with sharp, full HD display clarity.
    • BOE quality panel with wide viewing angles and rich color.
    • Perfect fit for 15.6” slim laptops needing screen repair.
    • Enhanced brightness and clarity for daily productivity.
    • Anti-glare finish ensures comfortable viewing anywhere.
    • Reliable and lightweight screen for work or entertainment.
    • Precision-built for seamless installation and compatibility.
►Product Description
Brand BOE
Model NT156FHM-N41
Size 15.6 Inch
Video Connector EDP 30Pin
Refresh Rate 60Hz
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD
Shape Style Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
►Product Details
New BOE Laptop Screen 15.6
One Stop to Know US
New BOE Laptop Screen 15.6
FAQ
1. Why choose our Screen?
2. About the price:
3.About Packing:
Original industrial packaging and designed safety packaging are all no-problem options.
4. About payment method:
5. About Warranty:
6~12 months warranty, return, refund, repair is acceptable in policy.
Send your message to this supplier
Send Now
New BOE Laptop Screen 15.6" Slim 30Pin 1920*1080 FHD NT156FHM-N41 Laptop LCD Screen
Ask Latest Price
Watch Video
Brand Name :
BOE
Model Number :
NT156FHM-N41
Certification :
CE/FCC/HoRS
Place of Origin :
China
MOQ :
2pcs
Price :
Negotiable Price
Contact Supplier
video