B173HAN04.2
Certification :
CE/FCC/HoRS
Place of Origin :
China
MOQ :
2pcs
Price :
Negotiable Price
Payment Terms :
L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram
Supply Ability :
1000 pcs Month
Delivery Time :
5-7 Work days
Packaging Details :
Bubble bag+ Bubble chamber + Suitable hard carton
Modle :
B173HAN04.2
Screen Size :
17.3 inch
Interface :
EDP 30Pin
Shipment :
DHL Fedex UPS TNT EMS....etc
Description
►Product Overview
1 – Introduction
The B173HAN04.2 is a 17.3" Full HD IPS LCD panel by AUO. It offers sharp resolution, wide viewing angles, and excellent display quality for laptops and AIO systems.
2 – Features
This model features 300 nits brightness, 72% NTSC color, and an anti-glare surface. It supports eDP 30-pin and operates at 60Hz refresh rate.
3 – Applications
►Product Description
Brabd
AUO
Modle B173HAN04.2
Size 17.3 Inch
Video Connector EDP 30Pin
Refresh Rate 60Hz
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD
Shape Style Flat (PCBA Flat, T3.4~4.0mm)
Work Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Product Details
17.3 Inch 30Pin Laptop Screen by AUO FHD Laptops B173HAN04.2 Model
►One Stop to Know US
►FAQ
1. Why choose our Screen?
2. About the price:
3.About Packing:
Original industrial packaging and designed safety packaging are all no-problem options.
4. About payment method:
5. About Warranty:
6~12 months warranty, return, refund, repair is acceptable in policy.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Watch Video
Brand Name :
AUO
Model Number :
B173HAN04.2
Certification :
CE/FCC/HoRS
Place of Origin :
China
MOQ :
2pcs
Price :
Negotiable Price
Contact Supplier
video