NE160QDM-NY1
Certification :
CE FCC ROHS
Place of Origin :
China
MOQ :
10PCS
Price :
Negotiable Price
Payment Terms :
L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
100000 Acre/Acres per Month
Delivery Time :
5-8 Work days
Packaging Details :
Bubble bag+Bubble chamber+Suitable hard carton
Model P/N :
NE160QDM-NY1
Size :
16.0 Inch
Resolution :
2560(RGB)×1600, WUXGA
Luminance :
500(cd/m²)
Viewing Angle :
89/89/89/89
Color Depth :
1.06B 100% sRGB
Contrast Ratio :
Response :
25 (Typ.)(Tr+Td), 3 (Typ.)(G to G)(OD) ms
Description
16.0" Laptop Screen Display For Gaming Slim Edp 40pins 2K QHD IPS NE160QDM-NY1 165HZ
► Equipped with IPS technology, the NE160QDM-NY1 offers wide viewing angles and accurate color reproduction, which is essential for maintaining visual fidelity from all angles. With a refresh rate of 165Hz, this screen delivers ultra-smooth motion graphics and reduces motion blur, enhancing the gaming experience by ensuring smooth gameplay and responsiveness. This makes it particularly suitable for fast-paced games where quick reactions are essential.
Model Name NE160QDM-NY1
Resolution 2560(RGB)×1600, QHD
Luminance 500 (Typ.)(cd/m²)
Viewing Ang
89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Contrast Ratio 1200 : 1 (Typ.) (TM)
Interface Type
eDP (4 Lanes) , eDP1.4 , HBR3 (8.1G/lane) , 40 pins Connector
Gaming 16 Inch Laptop Screen Slim Edp 40pins 2K QHD IPS NE160QDM-NY1 165HZGaming 16 Inch Laptop Screen Slim Edp 40pins 2K QHD IPS NE160QDM-NY1 165HZGaming 16 Inch Laptop Screen Slim Edp 40pins 2K QHD IPS NE160QDM-NY1 165HZ
Send your message to this supplier
Send Now
Gaming 16 Inch Laptop Screen Slim Edp 40pins 2K QHD IPS NE160QDM-NY1 165HZ
Ask Latest Price
Watch Video
Brand Name :
BOE/AUO/Innolux/LG/IVO
Model Number :
NE160QDM-NY1
Certification :
CE FCC ROHS
Place of Origin :
China
MOQ :
10PCS
Price :
Negotiable Price
Contact Supplier
video