NT156WHM-N44
MOQ :
10PCS
Price :
Negotiable Price
Payment Terms :
L/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
25000PCS/days
Delivery Time :
5-8 work days
Packaging Details :
Bubble+Box
Certification :
CE FCC ROHS
Screen Size :
15.6 Inch
Connector :
30Pins
Quality :
Tested 100% Working
Backlight :
WLED
Package :
Bubble+Box
Resolution :
1366(RGB)×768, WXGA 100PPI
Frequency :
60Hz
Description
Laptop LCD LED Screen 15.6" Slim EDP 30Pins 1366*768 Narrow Border NT156WHM-N44
---
► 1366×768 HD resolution, clear and stable
---
► Ultra-thin narrow frame design, lightweight and portable
► LED backlight technology, energy-saving and low power consumption
► 30-pin EDP interface, strong compatibility
Before replacing the screen, it is recommended that users confirm the following information:
► Applicable scenarios and recommended groups
NT156WHM-N44 is suitable for a variety of scenarios, including but not limited to:
► Installation precautions
► Summary
Model NT156WHM-N44
Resolution 1366(RGB)×768, WXGA
Connector 30Pins
Shape Style Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Frequency 60HZ
Interface eDP 30pins
Send your message to this supplier
Send Now
Laptop LCD LED Screen 15.6" Slim 30Pins 1366*768 Narrow Border NT156WHM-N44
Ask Latest Price
Watch Video
Brand Name :
BOE/AUO/Innolux/LG/IVO
Model Number :
NT156WHM-N44
MOQ :
10PCS
Price :
Negotiable Price
Payment Terms :
Contact Supplier
video