LP133WD2-SPB1
Certification :
CE FCC ROHS
Place of Origin :
China
MOQ :
10PCS
Price :
Negotiable Price
Payment Terms :
L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
100000 Acre/Acres per Month
Delivery Time :
5-8 Work days
Packaging Details :
Bubble bag+Bubble chamber+Suitable hard carton
Model P/N :
LP133WD2-SPB1
Diagonal Size :
13.3 Inch
Resolution :
1600(RGB)×900, HD+ 138PPI
Luminance :
300 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle :
85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Color Depth :
262K 45% NTSC
Contrast Ratio :
500:1 (Typ.) (TM)
Response :
35 (Typ.)(Tr+Td) ms
Description
13.3" Slim 30Pin 1600X900 Narrow Edge Laptop Screen LP133WD2-SPB1 Notebook Screen
► Product Description: 13.3-inch Ultra-thin Laptop Screen LP133WD2-SPB1
► Screen Size and Resolution**
**Design and Interface**
This screen adopts an ultra-thin design to meet the needs of modern thin and light laptops. Its narrow edge feature gives the device a larger screen-to-body ratio, further enhancing the visual immersion. LP133WD2-SPB1 is equipped with a 30Pin eDP interface, which ensures fast and stable data transmission, while providing good compatibility with a variety of mainstream notebook models.
**Performance Features**
**Applicable scenarios**
**Installation and Compatibility**
**Quality Assurance**
**Summary**
Model Name
LP133WD2-SPB1
Resolution 1600(RGB)×900, HD+ 138PPI
Luminance 300(Typ.)(cd/m²)
Viewing Ang
85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Contrast Ratio 500: 1 (Typ.) (TM)
Interface Type
eDP (1 Lane) , HBR1 (2.7G/lane) , 30 pins Connector
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Watch Video
Brand Name :
BOE/AUO/Innolux/LG/IVO
Model Number :
LP133WD2-SPB1
Certification :
CE FCC ROHS
Place of Origin :
China
MOQ :
10PCS
Price :
Negotiable Price
Contact Supplier
video