NV140FHM-T05
Certification :
CE/FCC/RoHS
MOQ :
2 Pieces
Price :
Negotiable Price
Payment Terms :
L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram
Supply Ability :
1000 Pcs Month
Delivery Time :
5-7 Week Days
Packaging Details :
Bubble bag+ Bubble chamber + Suitable hard carton
Model :
NV140FHM-T05
Screen Size :
14.0 Inch
Interface :
EDP 40Pin
Display color :
16.7M 100% sRGB
Description
►Features
►Product Description
Brand BOE
Model NV140FHM-T05
Size 14.0 Inch
Video Connector EDP 40Pin
Refresh Rate 60Hz
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD
Shape Style Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Work Mode ADS, Normally Black, Transmissive
Image Details
Hot Sales BOE NV140FHM-T05 TFT 14.0
►One Stop to Know Us
►FAQ
1. Why choose our Screen?
2. About the price:
3.About Packing:
Original industrial packaging and designed safety packaging are all no-problem options.
4. About payment method:
5. About Warranty:
6~12 months warranty, return, refund, repair is acceptable in policy.
Send your message to this supplier
Send Now
Hot Sales BOE NV140FHM-T05 TFT 14.0" 40Pin With Touch Laptop LCD Screen Replacement
Ask Latest Price
Watch Video
Brand Name :
BOE
Model Number :
NV140FHM-T05
Certification :
CE/FCC/RoHS
MOQ :
2 Pieces
Price :
Negotiable Price
Contact Supplier
video