AIO-173N1A
Tech specs :
Weight
Description :
1.98kg
Description
17.3" All-in-One PC
This 17.3" All-in-One PC offers a versatile computing solution, compatible with both Small core and Big core processors. It supports wireless and wired peripherals, features an HDD port for expanded storage, and boasts a rich set of I/O ports to meet diverse connectivity needs.
Key Benefits
  • Enhanced Connectivity: Features a wide array of I/O ports, including HDMI, USB Type-A, and RJ45.
  • Flexible Storage Options: Supports both internal storage and HDD port for expanded capacity.
  • Integrated Wireless: Includes ac WiFi (802.11 a/b/g/n/ac) and Bluetooth 5.0.
  • Sleek Design: Slim profile with dimensions of 419.33 x 266 x 27.2mm and a weight of 1.98kg.
Target Industries & Applications
Product Attributes
FOB Unit: piece
FOB Price: 0
MOQ: unknown
Packaging & Delivery: unknown
Technical Specifications
Tech Specs Description
Operating system Windows10/11
Processor Small core: Intel N4020/N4120/N4500/N5105
Big core: Intel I3/I5/I7
Graphics Coprocessor Intergrated
Screen Size 17.3 inches
Housing Material Plastic
Display Resolution TN 1600×900/ FHD 1920x 1080
Touch Screen G+G
RAM 8GB
ROM 128GB EMMC
Battery 19Wh
Wireless Connectivity ac WiFi(802.11 a/b/g/n/ac),BT5.0
Camera 2.0MP
I/O Ports 1 x HDMI,1 x Audio jack,1 x Micro SD Card
3 x USB Type-A,1 x RJ45,1x HDD port
Adaptor DC 12V/3A
Dimensions (LxWxH): 419.33 x 266 x 27.2mm