USB type-C charging terminal bottom
Wi Fi 6 support
Ieee802.11a/b / g / N / AC / ax (2.4 GHz / 5 GHz)
Corresponding to WPA3
2.4GHz / 5GHz simultaneous use
Around Wi Fi, it corresponds to the latest standard, and there is no complaint. Also, it may be useful for people to use 2.4 GHz / 5GHz for concurrent use.
However, this machine seems to correspond to band 41 in addition to 5g. It is hard to say that the area of 5g is still good, but it seems to be able to make a stable communication by arranging it in the window and utilizing this cradle. Of course you can use the cradle to handle the wired LAN. KDDI release is natural, but I want to use the KDDI system sim. In the POM 2.0 SIM, the antenna doesn't stand unless roaming is turned on.
Turning on roaming causes the following restrictions.
Wi Fi fixed at 2.4 GHz