HSD156JUW2-A10
Place of Origin :
China
MOQ :
1
Payment Terms :
T/T
Supply Ability :
5000pcs/month
Delivery Time :
3-5 working days
Packaging Details :
factory original packing
Size :
15.6inch
Resolution :
1920(RGB)×1080
Brightness :
850 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle :
85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Signal Interface :
LVDS (2 ch, 8-bit) , 50 pins Connector
Operating Temp. :
-30 ~ 85 °C
Storage Temp. :
-40 ~ 90 °C
Vibration Level :
2.9G (28.4 m/s²)
Application :
Industry and vehicle
Description
HSD156JUW2-A10 is a 15.6" diagonal a-Si TFT-LCD display panel product from HannStar Display Corporation (hereafter called HannStar), with an integral WLED backlight system, without backlight driver, without touch screen. It features an operating temperature range of -30 ~ 85°C , a storage temperature range of -40 ~ 90°C , and the maximal vibration level of 2.9G (28.4 m/s²). It's general features are summarized in the following: Wide Temperature, 3G Vibration, Hight Brightness, WLED Backlight . Based on its features, JB recommend that this model be applied to Outdoor High Brightness, Automotive Display etc.
High Brightness 850Nits 15.6inch FHD TFT Module HSD156JUW2-A10 for Industrial Automotive
High Brightness 850Nits 15.6inch FHD TFT Module HSD156JUW2-A10 for Industrial AutomotiveHigh Brightness 850Nits 15.6inch FHD TFT Module HSD156JUW2-A10 for Industrial Automotive
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Watch Video
Brand Name :
HANNSTAR
Model Number :
HSD156JUW2-A10
Place of Origin :
China
MOQ :
1
Payment Terms :
T/T
Supply Ability :
5000pcs/month
Contact Supplier
video