ZGFM1500
Certification :
CE
Place of Origin :
Anhui,China
MOQ :
1sets
Price :
58000
Payment Terms :
L/C, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
20sets/month
Delivery Time :
30days after payment
Packaging Details :
Wooden case
Automatic grade :
Full Automactic
After-sales service provided :
Type :
Fully automatic flute laminating machine
Application :
Machinery & Hardware, Commodity, Beverage, Food, Medical
Voltage :
220/380V or customized
Packaging :
Iron Plate and Aluminum Film
Power :
20KW/22KW/24KW
Name :
Product name :
Flute Corruagated Cardboard Laminating Machine, paper mounting machine
Speed :
150m/Min
Function :
Maximum Paper :
1500*1500mm,1700*1700mm,1900*1900mm
Minimum Paper :
360*380mm,360*400mm
Description
Performance characteristics
1.Cardboard laminate with corrugated or cardboard laminate with cardboard
4.The multifuctional rack of the bottom paper are suitable for curved corrugated.
6.Use a circulating glue system to reduce glue loss and stabilize glue adhesion effect.
7.One-click adjustment of the whole machine(just enter the papet size)
8.Video monitoring (optional)
Parameter
Model ZGFM1500 ZGFM1700 ZGFM1900 ZGFM2200
Maximum paper 1500*1500mm 1700*1700mm 1900*1900mm 2200*2200mm
Minimum paper 360*380mm 360*400mm 500*500mm 500*500mm
Top sheet thickness 150-800g/m² 150-800g/m² 150-800g/m² 150-800g/m²
Bottom sheet thickness paper thickness≤10mm paper thickness≤10mm paper thickness≤10mm paper thickness≤10mm
Working speed 150m/min 150m/min 150m/min 150m/min
Accuracy ±0.8mm ±0.8mm ±0.8mm ±0.8mm
Total power 22kw 22kw 24kw 24kw
Dimension 15000*2400*2520mm 15300*2600*2520mm 15500*2800*2520mm 15700*3100*2520mm