SA14.2-F10
Certification :
ROHS
Place of Origin :
Germany
MOQ :
1
Price :
negotiable
Payment Terms :
T/T
Supply Ability :
1~1000pcs
Delivery Time :
on request
Packaging Details :
carton
Origin :
Germeny
Function :
Multi-turn
Torque range :
from 10 Nm to 32,000 Nm
Modulating torque range :
from 15 Nm to 1,600 Nm
Output speeds :
from 4 to 90 rpm
Max. number of starts :
1,200 c/h
Model :
SA14.2-F10
shipping weight :
30kg
Description
AUMA Multi-turn SA Actuators SA14.2-F10
Part Number: SA14.2-F10
Product Name: AUMA Multi-turn SA Actuators
Origin: Germany
Specification
Design features SA
Torque range from 10 Nm to 32,000 Nm
Output speeds from 4 to 180 rpm
Limit and torque sensing
Available with 3-ph AC, 1-ph AC and DC motors
Handwheel for manual operation
Design features SAR
Torque range from 15 Nm to 4,000 Nm
Modulating torque range from 15 Nm to 1,600 Nm